INSPIRUJĄCE WNĘTRZA

Na naszym blogu często zapraszamy Was do zwiedzania inspirujących wnętrz. Są to domy i mieszkania: w blokach, w kamienicach, lofty. Odwiedzamy cały świat. Wędrujemy po wnętrzach rustykalnych i prowansalskich, skandynawskich i industrialnych, klasycznych i nowoczesnych. Odwiedzamy kraje europejskie, ale bywamy także w RPA, Australii, obu Amerykach. Nie ograniczamy się jedną stylistyką. Szukamy wnętrz pełnych inspiracji, urządzonych z pasją, ocierających się o artyzm.

Do takich miejsc zapraszamy Was raz w tygodniu, a na tej stronie umieszczamy linki do poszczególnych artykułów, w których podejmujemy się roli przewodnika po wyjątkowych wnętrzach.


Laundry Room czyli domowa pralnia
Zapraszam Was w podróż do krainy uporządkowania, gdzie przestrzeń jest doskonale zorganizowana, gdzie wszystko ma swoje miejsce i gdzie bezapelacyjnie królują druciane kosze. Do miejsca, w którym ważny jest każdy detal,  i w którym zdecydowanie rządzi idea recyklingu,


Rustykalne wnętrze i delikatny eklektyzm w Katalonii
Dom pełen przestrzeni, pełen powietrza i dobrego klimatu. Jasne i ciepłe barwy, rustykalne ciepło i ciekawe połączenia dekoracji. Mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedno z tych wnętrz, gdzie style delikatnie mieszają się, tworząc zupełnie nową jakość. Dominuje estetyka rustykalna, w której znajdujemy delikatne kontrasty, tak ze sobą harmonizujące, że na pierwszy rzut oka, niemal niezauważalne.Eksplozja kolorów w apartamencie hiszpańskiej malarki
Wnętrze apartamentu hiszpańskiej malarki, które pełne jest grafik artystki, rysunków, artystycznych szkiców. Ktoś może powiedzieć chaos - a ja dodam: ale twórczy i pełen energii. Piękne wnętrze z duszą artystki.
Utrzymane w biało-szarej tonacji wnętrze, zaaranżowane w estetyce eklektycznej. Książki, typografie, grafiki i dużo surowego drewna. Inspirujące wnętrze z przesłaniem: Read more books :)Dom urządzony zgodnie z estetyką eklektyzmu, w którym dominuje styl skandynawski i dodatki z recyklingu. Piękna i inspirująca aranżacja.

Przytulne i rozświetlone wnętrza, w których jest i sielsko i wytwornie. Właścicielka - Theresa Beukes stworzyła niezwykłe aranżacje, łącząc różne style. Design niepretensjonalny i nieostentacyjny, a za to pełen wdzięku i uroku. Wyjątkowe meble, oryginalne dekoracje, przepiękne lustra, obrazy... zajrzyjcie koniecznie.Wyjątkowe aranżacje, w których motywem przewodnim są ilustracje samej właścicielki - Pauly Mills. Wnętrza utrzymane w klimacie eklektycznym: nieco industrialne, nieco rustykalnie i vintage, a także szczypta stylu skandynawskiego. Mieszkanie z duszą.Aranżacja wnętrz inspirowanych pasją do czarno-białego kina 
Design, którego motywem przewodnim jest hollywoodzkie kino lat 30, 40 i 50. Piękne wnętrza, w których właściciel zgromadził wspaniałą kolekcję filmów, biografii, zdjęć aktorów, plakatów filmowych, zdjęć, które zatrzymały kadr z filmów, które stały się klasyką kina.

  
Aranżacja salonu ściana z cegieł i wyjątkowe dekoracje
Wyjątkowe wnętrza apartamentu w Madrycie
Design inspirowany sztuką. Niesamowite ściany z cegieł, wyjątkowa kamienna podłoga, dzieła sztuki i dodatki rodem z Safarii. Wnętrze przemyślane z zaskakującym efektem lustrzanego odbicia w łazience.
 
  
Komoda w skandynawskim stylu, drewniany taboret i poroża na ścianie
Skandynawski design w domu w Północnej Zelandii w Danii
Wyjątkowe aranżacje wnętrz utrzymane w skandynawskim stylu, z wyraźnym nawiązaniem do jego odsłony w gustawiańskim stylu. Wnętrza pełne artyzmu i sztuki.
 


Salon farmy urządzony w rustykalnym stylu: rustykalna sofa, pobielona ściana
 Country farma w Karoo 
Kawałek wiejskiego raju w nieco zakurzone okolicy górskiego łańcucha  Nuweveld. Wnętrza pełne inspiracji dla miłośników stylu wiejskiego i rustykalnego.


Aranżacja salonu w kamienicy
Wnętrza o mocnej kolorystyce, w których duszę właścicieli widać w każdym metrze kwadratowym. Aranżacje pełne artyzmu z wykorzystaniem elementów recyklingu.


Kamienna podłoga w salonie, skandynawski design aranżacji
 Mieszkanie w Hiszpanii 
Zachwycają w nim przepiękne, kolorowe, kamienne podłogi, będące niemal dziełem sztuki, wspaniała biała, rzeźbiona stolarka oraz same aranżacje, w którym znajdziemy zarówno antyki jak i przedmioty designerskie. Skandynawskie dekoracje dodają niezwykłego charakteru.
 
Długi bniały przedpokój w skandynawskim stylu

Dom, w którym połączono styl angielski ze stylem skandynawskim  
Romans ten okazał się całkiem udany. We wnętrzach dominuje biel, jednak gdzieniegdzie wprowadzono dodatki, które je ocieplają.

 
Aranżacja miejsca pracy, drewniane biurko, drewniane krzesło, ściana z cegieł
Dom w Hudson Valley
Urzeka niesamowitymi podłogami i oryginalnymi aranżacjami. Indywidualne wnętrza pełne inspiracji.


Oryginalna podłoga, antyczne meble w jadalni i książki na regałach
Oryginalne aranżacje domu w Kapsztadzie  
Wnętrza artystyczne, bardzo spersonalizowane. Uczta dla miłośników książek. Dom, w którym dzieła sztuki spotykają się z przedmiotami codziennego użytku, takimi jak metalowa puszka po jedzeniu w roli wazonu, czy też kufer LV, jako oryginalny stolik.
Biały hol w stylu skandynawskim z czarnymi dodatkami
Czerwony, skandynawski domek 
45 m2 skandynawskiego designu we wnętrzach, gdzie niepodzielnie króluje biel i naturalne (tutaj w wydaniu świątecznym) dekoracje i dodatki. To niewiarygodne ile przestrzeni może ofiarować tak mały domek. Wyjątkowy urok skandynawskiego stylu.
Witraże w drzwiach, oryginalne dodatki, drewniana podłoga
Dom inspirowany oryginalną sztuką
Czeka tu prawdziwa uczta dla oka, bowiem jego wnętrza są  pełne wyjątkowych eksponatów, mających swoją historię: znalezionych na bazarze, wykonanych przez właścicieli, wyeksponowanych obok wiekowych dzieł sztuki i symboli odmiennych kultur.
Artystycznie zaaranżowana łazienka dekoracje i sztuka w łazience    Dom Minky Lidchi 
Dom, którego wnętrza są inspirowane sztuką z całego świata i które są swoistym hołdem dla odmiennych kultur i tradycji. Inspirujące aranżacje, w których sztuka została wyeksponowana w wyjątkowy sposób.Ściana z cegieł w holu
Dom w Johannesburgu
Wytworne wnętrza domu w RPA, pełnego przestrzeni, nieprzeładowanego dodatkami, za to urządzonego prosto i elegancko. Zachwyciły nas tutaj między innymi ściany z cegieł i kilka oryginalnych, drewnianych mebli.


1 komentarz:

Za każdy pozostawiony ślad pięknie dziękujemy :) Blog żyje dzięki Waszym komentarzom :)