wtorek, 3 grudnia 2013

Wnętrze domu inspirowane oryginalną sztuką - Design Wnętrz

W listopadowym artykule o aranżacji wnętrza domu Minky Lidchi obiecaliśmy Wam kolejną inspirację eksponowania dzieł sztuki we wnętrzach. Sztuki równie oryginalnej, jak w poprzedniej aranżacji. Również tutaj nie jest ona tylko zwykłą dekoracją, lecz główną myślą przewodnią tego domu, i co zauważycie na prezentowanych zdjęciach, zdominowaną przez motyw fauny i flory.

Podobnie, jak w domu Minky Lidchi na każdym kroku jesteśmy niemal bombardowani ciekawymi i oryginalnymi eksponatami. W odróżnieniu jednak od poprzedniej aranżacji, gdzie kolorystyka oparta była na barwach ziemi, a intensywne kolory jedynie plamami i dodatkami, tutaj zaskakuje feeria mocnych i żywych barw, które mocno przykuwają wzrok. Czerwienie, żółcie, odcienie niebieskiego są tak intensywne, że wprowadzają wrażenie baśniowego nastroju. Wyjątkiem są łazienka i sypialnia, utrzymane w klasycznych kolorach bieli i czerni.

Przyjrzyjcie się poniższemu zdjęciu, przedstawiającemu fragment salonu. Intensywne kolory ścian, żółte grzbiety książek, rozmaitość struktur i form, a w tym wszystkim jeszcze mnogość dekoracyjnych dodatków, którą to rolę spełniają eksponaty sztuki. Umieszczone są one na kominku, na półkach pod sufitem, po obu stronach kominka, na ścianach. Z jednej strony mamy grafiki w prostych, białych ramach, spotykanych często we wnętrzach skandynawskich, z drugiej strony pustą ramę, pasującą nawet do stylu glamour. Na środku natomiast króluje lustro o fikuśnym kształcie w ciężkiej i bogato zdobionej, złotej ramie. Na półkach, po obu stronach kominka, wyeksponowane zostały naczynia, które tutaj urastają do rangi dzieł sztuki.

Aranżacja kolorowego salonu
Bogata paleta intensywnych barw tworzy niemal widowisko, w którym główną rolę grają wyeksponowane dzieła sztuki.

Wnętrza tego domu, wydają się być pełne przepychu i są wyraźnie zdominowane przez sztukę, która jednak ponownie, absolutnie tych wnętrz nie przytłacza. Każdy dodatek, każda dekoracja jest wyjątkowa i niebanalna. Każdy eksponat wprowadza swoją własną historię, razem tworząc wyjątkowy klimat i mimo wszystko jedność i spójność aranżacji. Tej jedności sprzyjają również powtarzające się, w różnych pomieszczeniach, te same motywy.

Po szybkim ogarnięciu całości, warto się przyjrzeć każdemu elementowi. Są wśród nich przedmioty wygrzebane na pchlich targach, które z całą pewnością są unikalnymi znaleziskami, a w tej aranżacji urastają do rangi wyjątkowych skarbów. Znajdziemy tutaj również wiele dzieł sztuki autorstwa mieszkańców domu.

Na poniższym zdjęciu zwróćcie uwagę na czaszkę, postawioną na książkach. Jest ona najwyraźniej jednym, z powtarzających się motywów w  tych pomieszczeniach, co nie jest często dekoracją w domach. Jednak tutaj w połączeniu z motywami kwiatów, motyli, ptaków oraz innych dekoracji inspirowanych światem fauny i flory, nabiera dodatkowej mocy twórczej.

Wnętrze udekorowane oryginalnymi eksponatami
Do salonu wchodzimy przez piękne, drewniane drzwi, ozdobione witrażami. Taki witraż znajduje się w również w drzwiach wejściowych, co widać na poprzednim zdjęciu. Aranżacja tego wnętrza widocznie skupiona jest wokół sztuki. Uwagę zwraca również oryginalna, drewniana podłoga, z widocznymi sękami i słojami.


Piękne, drewniane meble w towarzystwie mebla metalowego - metalowa komoda jest ciekawym akcentem i wyraźnie przyciąga uwagę. Motywem przewodnim tej aranżacji jest fauna i flora, z wyraźną dominacją wizerunków ptaków, która prezentowana jest w różnym wydaniu. Jasne, neutralne ściany są doskonałym tłem dla tych dekoracji.

Dekoracje na komodzie i zawieszone na bordowej ścianie
Powtarza się motyw szkieletu ludzkiego, który tym razem jest wyeksponowany, aż do miednicy. W towarzystwie rozmaitych, starych buteleczek, stojących na komodzie, buduje wrażenie dziwacznego laboratorium. I tutaj znajdujemy wizerunki ptaków. Wnętrze absolutnie nie jest ponure, dzięki intensywnej barwie ściany, połączonej z ciepłym drewnem mebli i podłogi.

Butelki jako dekorazja
Stare buteleczki z obdartymi etykietami, wprowadzają tajemniczy klimat przeszłości.

Aranżacja sypialni
Sypialnia zaaranżowana w bardziej stonowanych kolorach, zdominowana przez biel, czerń i najwyraźniej przez przepiękne koty właścicieli. Nad łóżkiem prezentują się grafiki przedstawiające głównie krajobrazy oraz kwiaty, a zatem znów kłania nam się motyw fauny i flory. Drewniana podłoga i takaż komoda dodają wnętrzu przytulności, nie mówiąc już o ciepłych futrach ulubieńców.


W kuchni wiele elementów jest niemal żywcem wyjęte z kuchni w stylu rustykalnym, wiejskim: zwróćcie uwagę na wiszące, oryginalne garnki, na wolnostojące meble oraz na dekoracje umieszczone na wiszącej półce.

Aranżacja kuchni utrzymanej w starym stylu
Kuchnia utrzymana w pastelowych odcieniach z kompozycją wolnostojących mebli i starych, oryginalnych utensyliów kuchennych. Nie można nie zauważyć pięknego witraża w drzwiach wejściowych, ozdobionego motywem roślinnym.

Kuchenny regał eksponuje zastawę kuchenną, której elementy pochodzą z różnych kompletów, ale zdominowaną przez powtarzający się motyw roślinny. Aranżacja tego pomieszczenia wyraźnie nawiązuje do stylu wiejskiego. Uwagę zwraca również stara metalowa szafka, której oryginalne przeznaczenie to szafka pacjenta ustawiona przy szpitalnym łóżku.


W naszej wędrówce, po tym naprawdę wyjątkowym domu, zbliżajmy się do końca. Odwiedzimy jeszcze tylko łazienkę, która podobnie, jak sypialnia, zdominowana jest przez czerń i biel.
 
Dzięki eleganckiej bieli, błyszczącej czerni na ścianie, czarnej konsoli z rzeźbionymi i toczonymi nogami oraz kinkietom z kryształkami, wnętrze wpisuje się w styl glamour. Nawiązaniem do natury i swojskiego klimatu jest drewniana skrzynka, wykorzystana jako pojemnik na ręczniki.
Zwiedzanie dobiegło końca i ciekawi jesteśmy Waszej opinii: czy podoba Wam się takie wnętrze?  Zachęcamy do komentowania artykułu, ponieważ każdy blog ożywa dzięki dyskusjom czytelników. Będziemy wdzięczni za każdy pozostawiony komentarz :)

źródło zdjęć:  houseandleisure

3 komentarze:

 1. Najbardziej podoba mi się kuchnia, ale robią wrażenie też kolorowe ściany. Faktycznie byłoby niemal bajkowo, gdyby nie czaszki i szkielety. Ogólnie dom super, pomimo niektórych upiornych "dekoracji". Poza tym fajnie opisujecie każde zdjęcie. Zwracacie uwagę na detale, podoba mi się to, będę zaglądać częściej. Pozdrowienia.
  Asia

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudna kuchnia!

  OdpowiedzUsuń
 3. piękne są takie "zagracone" mieszkania! To taka odmienność od tego, co widzi się się na co dzień w polskich projektach... Ale takiego natłoku rzeczy projektant nie zaprojektuje - to już efekt wysiłku i pasji właściciela... Wiele przykładów podobnych wnętrz pełnych sztuki i nietuzinkowych dodatków można znaleźć tutaj: http://sztukaniegryzie.pl

  OdpowiedzUsuń

Za każdy pozostawiony ślad pięknie dziękujemy :) Blog żyje dzięki Waszym komentarzom :)