piątek, 29 listopada 2013

Aranżacja wnętrza domu artystycznej duszy. Inspiracja eksponacji dzieł sztuki - design wnętrz

W blogu o urządzaniu wnętrz Mile Maison tworzymy przestrzeń, w której jest miejsce dla każdego stylu aranżacji i każdego wnętrza. Dzisiaj chcemy Wam zaprezentować dom, w którym na każdym kroku czeka na nas spotkanie z prawdziwą sztuką.

Aranżując wnętrze, w pewnym momencie stajemy przed etapem, kiedy musimy podjąć decyzję, jak zaprezentować dzieła sztuki, rozmaite kolekcje przedmiotów czy też pojedyncze eksponaty ważne dla mieszkańców.


Jak zatem wyeksponować sztukę, aby nie przytłoczyła wnętrz swoją ilością, wagą i wartością? Banalne będzie stwierdzenie, że to od rodzaju sztuki zależy. Banalne, ale prawdziwie. Inaczej możemy wyeksponować proste grafiki, inaczej obrazy malarzy renesansowych, a jeszcze inaczej zaprezentujemy sztukę, będącą dziełem i symbolem różnych społeczności kulturowych. Wpływ na sposób prezentacji ma również to, w jaki sposób mamy urządzone nasze domy czyli styl aranżacji wnętrza.

A jak sobie poradzić z całą masą eksponatów: figurami, rzeźbami, garnkami, naczyniami, obrazami, grafikami, i innymi artystycznymi dekoracjami, które nie są li tylko dekoracyjnymi dodatkami, ale prawdziwymi kulturowymi symbolami?

Dzisiaj odwiedzimy dom Minky Lidchi, która jest architektem i swój dom ma przepełniony rozmaitymi dziełami sztuki z Meksyku, ziem basenu Morza Śródziemnego, Afryki Północnej, Dalekiego Wschodu, Tajlandii, Birmy, Indii. Jak widać na poniższych zdjęciach, ilość eksponatów jest ogromna, jednak są one zaprezentowane w taki sposób, że każdy z nich zachowuje swoją indywidualność i moc twórczą, a wszystkie razem nie przytłaczają wnętrz, a świadomie budują ich charakter. W każdym pomieszczeniu są eklektyczne meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów: z kamienia, drewna, bambusa lub metalu. Kolorystyka pomieszczeń również oddaje spokojne barwy krajobrazu, nie brakuje jednak energetycznych akcentów, w postaci czerwonych rzeźb na stoliku nocnym, czy też żółtego, trójkątnego znaku.
  

Aranżacja salonu z motywem przewodnim dzieł sztuki odmiennych kultur.
Właścicielka mieszkania w otoczeniu eklektycznych mebli, sztuki, ozdób będącymi symbolami duchowymi różnych kultur.

Aranżacja salonu pełnego dzieł sztuki
Piękne, drewniane meble: prosta biblioteczka, zdobiona komoda, skórzane fotele, rzeźbiony stół. Każdy z mebli ozdobiony jest sztuką i dekoracjami. Również na podłodze stoją kulturowe dzieła sztuki.

Aranżacja wnętrza artystycznego
Dzieła prezentujące tradycje społeczności kulturowych w towarzystwie metalowego napisu "love", charakterystycznego dla wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim. Niezwykła kombinacja.

Jak wyeksponować dzieła sztuki
Na tak niewielkiej przestrzeni tyle kultur i tradycji - niezwykły efekt, a dzięki barwom, bardzo energetyzujące miejsce w domu.

Eksponacja dzieł sztuki z różnych stron świata
Nagromadzenie dzieł sztuki z różnych stron świata w jednym miejscu: eksponaty przedstawiające odmienne kultury, wyglądają jak pamiątki przywiezione z podróży. Razem tworzą niezwykłą wystawę i nadają wnętrzu charakter, który nie jest do podrobienia dekoracjami kupionymi w masowych sklepach.

Oryginalne dodatki i świeczniki w kształcie zebry
Zwróćcie uwagę na oryginalne świeczniki w kształcie zebry z prostymi, białymi świecami.

Sypialnia udekorowana dziełami sztuki i oryginalnymi meblami
Grafiki, w ramach prostych lub zdobionych, wiszą na ścianie, stoją na stoliku nocnym, stoją na książkach ułożonych na podłodze. Na stoliku oryginalna rzeźba w towarzystwie energetycznych czerwonych ust oraz bukietu kwiatów w szkliwionym wazoniku. Niezwykłe drewniane meble i orientalny dywan na podłodze. Całość daje niezwykle oryginalny efekt.

Aranżacja artystycznej łazienki
Łazienka pełna dzieł sztuki z różnych stron świata. Umieszczone są na dekoracyjnej konsoli, powieszone są na ścianach, stoją na wiszących półkach oraz na wannie. Kąpiel w takim otoczeniu jest również swoistą kąpielą dla duszy. Biel ścian jest doskonałym tłem dla tych eksponatów.

Już teraz zapraszamy do kolejnego artykułu, który ukaże się wkrótce, a w którym również zaprezentujemy inspiracje dla eksponowania sztuki we wnętrzach, jednak będzie to nieco inna sztuka. Tajemnicy nie zdradzamy i zapraszamy do odwiedzania naszego blogu o urządzaniu wnętrz.
źródło zdjęć:  houseandleisure

2 komentarze:

Za każdy pozostawiony ślad pięknie dziękujemy :) Blog żyje dzięki Waszym komentarzom :)