środa, 27 listopada 2013

Piękny Dom w Johannesburgu - inspirujące wnętrze. Design wnętrz.

Dzisiaj zachwyciła nas wyjątkowa aranżacja, jednorodzinnego domu w Johannesburgu. Jest w nim przestrzeń, biel, oryginalne ściany z cegieł i inspirujące meble. Przede wszystkim przykuwa uwagę owa przestrzeń: wysokie sufity, wspaniałe duże okna i sporo bieli. Biel dodatkowo powiększa i tak już duże pomieszczenia. Jest również, razem z odcieniami szarości, wspaniałym tłem dla oryginalnych mebli.

Dom jest elegancki, można by nawet rzec, że jest wytworny. Jednak nie jest przeładowany ozdobnikami, a eleganckie dekoracje są wyważone i dodane z umiarem, dzięki czemu wnętrze jest świeże i przyjazne. Dominuje biel i odcienie szarości, ale w pokoju dziecinnym wprowadzono ożywczą i stymulującą czerwień.

Wiele uroku dodają ściany z cegieł oraz drewniane, oryginalne meble. Oryginalne, kolorowe grafiki umieszczono w prostych, czarnych ramach. Kryształowe żyrandole dodają blichtru. Całość daje niezwykle inspirujący klimat: wnętrza oryginalne i przytulne, pomimo pewnej surowości wykończenia.

Aranżacja salonu z kuchnią domu w Johanessburgu
Piękne wnętrze: jasno i przestronnie. Kolorowy obraz na ścianie jest udanym zabiegiem, wprowadzającym kolor. Na szarym, sznurkowym dywanie ustawiono przeźroczysty stolik, dzięki czemu przestrzeń strefie wypoczynkowej jest zapraszająco otwarta i optycznie powiększona. W części kuchennej na pierwszy plan wysuwa się nowoczesny styl: czyste linie mebli porządkują przestrzeń.

Dekoracyjna witryna salonu domu w Johanessburgu

Widok na ścianę z grafikami w czarnych ramach
Szara ściana jest doskonałym tłem dla kolorowych grafik w prostych, czarnych ramach. Wspaniałe taborety i stolik, wykonane z litego drewna, które doskonale odnalazłyby się również w ekologicznych aranżacjach wnętrz

Widok na ścianę z cegieł i oryginalny drewniany stolik
Takie okna są zaproszeniem dla słońca i wspaniale doświetlają to wnętrze. Zwróćcie uwagę na oryginalny stół z drewna.

Widok z salonu na otwartą kuchnię
Uwagę zwracają nowoczesne meble kuchenne: prosta stylistyka, fronty lakierowane na wysoki połysk. Jest lekko i świeżo, pomimo, że zabudowa jest dość zwarta.

Aranżacja sypialni w domu w Johanessburgu

Łazienka w szarości i bieli
Łazienka prosta i surowa, bez niepotrzebnych ozdobników, które odciągnęłyby uwagę od pięknego, kryształowego żyrandola.

Inspirująca aranżacja korytarza
Ściany z cegły dodają oryginalności i charakteru.

Stymulująco urzadzony dziecinny pokój
Pokój dziecięcy aż iskrzy kolorami. Stymulująco i energetycznie. Taka aranżacja wpisuje się również w modny styl skandynawski: literki, chorągiewki, dywan w pasy. Zobaczcie nasz artykuł o kolorach w skandynawskich wnętrzach

Delikatna kolorystyka dziecinnego pokoju
Delikatny, słodki pokój dziecka.

Widok na schody prowadzące z salonu na piętro domu
Czarne ściany często wprowadzają odrobinę mroku. Tutaj stanowią doskonały kontrast dla bieli i wszechogarniającego światła, wpadającego przez okna. Dodają także głębi wnętrzu. Zwróćcie uwagę na nowoczesne oświetlenie: zamontowane na szynie, proste, czarne reflektorki.
źródło zdjęć: houseandleisure

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każdy pozostawiony ślad pięknie dziękujemy :) Blog żyje dzięki Waszym komentarzom :)