piątek, 27 grudnia 2013

Niezwykły apartament w Madrycie - Design wnętrz inspirowany sztuką.

Dzisiaj zabieram Was na wycieczkę do Madrytu i do fascynującego wnętrza inspirowanego sztuką.
 
Wnętrza tego apartamentu są wyjątkowe: niezwykłe ściany, przepiękne i szczególne podłogi, oryginalne meble i dekoracje. Aranżacje wszystkich pomieszczeń są dynamiczne i barwne. Wyjątkiem jest jedynie monochromatyczna łazienka z oryginalnym efektem wizualnym, w której jednak również znajdziemy kolorowy akcent.

Całość jest niezwykle spójna, chociaż w każdym pomieszczeniu znajdujemy inne, oryginalne dekoracje. Zauważamy elementy designu skandynawskiego połączone z dodatkami w stylu glamour oraz z dekoracjami rodem z safari. Meble klasyczne obok niezwykłych mebli w stylu industrialnym. A to wszystko w obecności sztuki. Dzieje się wiele.

Podobnie jak w mieszkaniu, które zwiedzaliśmy w artykule: Inspirująca aranżacja mieszkania w Hiszpanii, gdzie absolutnie urzekła mnie kamienna podłoga, tak i tutaj podłoga jest niezwykła. Za wyjątkiem sypialni, gdzie na podłodze została położona drewniana klepka, wszędzie znajdujemy kamień. A jest to kamień niezwykły: ułożony w wyjątkowe wzory, tak, że wydaje się, iż na podłodze leżą po prostu piękne dywany. Ale przyjrzyjcie się uważnie - to precyzyjnie ułożone kamienne kostki, które nadają oryginalny charakter tym wnętrzom.

Na naszym blogu szczególnie doceniamy wnętrza artystyczne, aranżacje, w których znajdujemy sztukę w różnym wymiarze, połączoną z przedmiotami użytkowymi. Taki jest i ten apartament: wyjątkowy, artystyczny, bardzo spersonalizowany.

 I zwyczajem swoim zapraszam do zwiedzania :)Sporo dzieje się w tym wnętrzu: oryginalne dekoracje, meble w różnej stylistyce i z różnych materiałów, ściany z oryginalnej, starej cegły w połączeniu z belkami drewnianymi oraz wyjątkowa kamienna podłoga, przykryta wzorzystym dywanem. W tym pomieszczeniu nie ma zbyt wielu plam kolorów, jednak jest ono barwne i dynamiczne, a jednocześnie niezwykle przytulne: zimny kamień został przykryty ciepłym dywanem, zimna cegła została otoczona ciepłym drewnem:

Inspirująca aranżacja wnętrza apartamentu
Cegła, kamień, drewno - to główne materiały budujące tę aranżację. Zwróćcie uwagę na to, jak zostały zabudowane wnęki drzwiowe: białe drzwi nie sięgają sufitu, lecz odpowiednia zabudowa nad nimi jest ich przedłużeniem, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się wyższe. W pomieszczeniu, którego fragment widzimy po prawej stronie zdjęcia, znajduje się regał z książkami, oprawionymi w skórę. Kilka z nich jest wyeksponowana w szczególny sposób. Motyw książek pojawi się jeszcze w tych wnętrzach.Poniżej zbliżenie dekoracji, znajdujących się na drewnianym sekretarzyku. W połączeniu z grafiką oprawioną w szkło, wiszącą na ścianie z cegły, tworzą wyjątkową instalację:

Dekoracje utrzymane w różnej stylistyce
Biała czaszka krokodyla i żywe, kolorowe kwiaty to niezwykłe połączenie.

Ściana z cegły i oryginalna aranżacja
Tu urzekają mnie krzesła na metalowych nogach, ale całość jest równie ciekawa i niekiedy zaskakująca: głowa hipopotama, jednego z najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie, niczym poroże "zdobi" ścianę z cegieł. Nieco upiorny dodatek, ale konsekwentnie nawiązujący do dodatków i dekoracji w innych pomieszczeniach. Wypolerowany, błyszczący marmur na blacie w zestawieniu z szorstką i nierówną cegłą to kontrast, który paradoksalnie ze sobą współgra.

Aranżacja otwartej kuchni w artystycznym apartamencie
Otwarta kuchnia jest prosta i wyjątkowo ascetyczna w porównaniu z resztą apartamentu.


Salon kominkowy to kolejne wyjątkowe wnętrze:
Sztuka i oryginalne dodatki w salonie
Podłoga urzeka. Na suficie ozdoba sztukateria. Sztuka nowoczesna w połączeniu z dziełami klasycznymi. Wesoły stolik w energetycznym kolorze i fikuśnym kształcie, dodaje dodatkowej energii już i tak dynamicznemu wnętrzu. W ozdobnym kominku ułożone polana drewna są dodatkową dekoracją. Zwróćcie uwagę na lustra, które zostały zamontowane na ścianach po obu stronach kominka, a które powiększają pomieszczenie i nadają mu dodatkowej głębi.


Oryginalna dekoracja salonu - wazony w kształcie butów
Dość oryginalne szklane wazony, a w nich przepiękne tulipany, kolorystycznie nawiązujące do barw szkła wazonów. Tulipany pojawiają się w każdym pomieszczeniu w tym apartamencie.

Artystyczna aranżacja sypialni
Oj, dzieje się w tej sypialni. Kolorowo i dynamicznie. Odrobina historii, szczypta dzikich klimatów, klasyczna sztukateria, której wzór jest spójny z aranżacją tego pomieszczenia i dzieła sztuki. Urzekają przeszklone drzwi, prowadzące na balkon.


Oryginalna artystyczna instalacja w sypialni
Artystyczna, dynamiczna instalacja dodaje historycznego sznytu temu wnętrzu.

Dzieła sztuki w sypialni
Zwróćcie uwagę na oryginalną ramę z kolorowych książek, które stanowią dodatkową oprawę portetu, zawieszonego na ścianie nad kominkiem. Pikowany fotel, przypominający jednoosobowy kosz plażowy, wygląda na wygodny. Błękitna pufa nawiązuje do koloru ścian.

Aranżacja łazienki
Kamienna podłoga jest niezwykła. Do jej monochromatycznej kolorystyki nawiązuje aranżacja łazienki.

Łazienka w czerni i bieli
Zwróćcie uwagę na niezwykły efekt wizualny: symetryczna zabudowa szafek, symetrycznie umieszczony grzejnik, otwarte okiennice sprawiają wrażanie lustrzanego odbicia.

Oryginalne dodatki w łazience
Oryginalne dodatki i wszechobecne tulipany.


Dziękuję serdecznie za odwiedziny i życzę Wam dobrego dnia :)

źródło zdjęć: miss design

4 komentarze:

 1. Och ta cegła w salonie i ten dywan - przepadłam!
  Przenoszę się do Madrytu ;)))
  Pozdrawiam już poświątecznie
  Marysia

  OdpowiedzUsuń
 2. Cegła jest niesamowita, mnie również zachwyciła :))
  pozdrowienia słoneczne :) jest słoneczko :)
  Magda

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawie i klimatycznie zaaranżowane wnętrze. Szczególnie zastosowanie cegły świetnie współgra z charakterem pomieszczenia. Po prostu przepięknie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję ślicznie ze odwiedziny :-) mnie również urzekła ta cegła :-) Pozdrawiam serdecznie ;-)

  OdpowiedzUsuń

Za każdy pozostawiony ślad pięknie dziękujemy :) Blog żyje dzięki Waszym komentarzom :)