czwartek, 12 grudnia 2013

Oryginalne aranżacje w domu w Kapsztadzie. Design wnętrz dla miłośników książek.

Dzisiaj na naszym blogu coś specjalnego dla miłośników książek :)

W naszej wędrówce po krainie home design, zachwyciły mnie wnętrza domu w Kapsztadzie (Cape Town). Aranżacje domów w RPA bywają naprawdę niezwykłe i inspirujące (jedno z takich wnętrz obejrzycie na naszym blogu tutaj). Są to domy, w których na niemal każdym kroku spotykamy ciekawą i oryginalną sztukę, umiejętnie wyeksponowaną i zaprezentowaną.

Takie jest również i to wnętrze, które jednak zachwyciło mnie głównie z tego samego powodu, dla którego urzekło mnie artystyczne wnętrze domu Theresy Beukes: to książki, mnóstwo książek, które są niemal wszędzie: na regałach, na parapetach, na kominkach, na stolikach. W każdym pomieszczeniu otrzymujemy mocny sygnał, że właściciel szczególnie ukochał sobie książki. W dobie coraz popularniejszych ebooków, umiłowanie do druku, zawsze chwyta mnie za serce. Być może czytanie książek w wersji elektronicznej jest praktyczniejsze, łatwiejsze, jednak zapachu farby drukarskiej oraz szelestu przewracanych kartek nic nie zastąpi.

Zapraszam do obejrzenia inspiracji, ze szczególnym uwzględnieniem fanów książek :)

Aranżacja wnętrza jadalni
To książki królują w tej jadalni, chociaż uwagę zwraca również niesamowita podłoga i skórzane fotele przy antycznym, drewnianym stole. Obecność kolumn podkreśla dostojność wysokiego wnętrza, w którym jednak, na szczęście, nie jest dostojnie na sztywno. Podłoga jest stara i wytarta, książki na regałach w artystycznym nieładzie. Myślę, że gdyby nie kolumny, pomieszczenie byłoby bardziej przytulne, ale obecność tylu książek przy każdym posiłku, dodatkowo karmi duszę, zatem aranżacja na ogromny plus.


Design sypialni przytulnej i pełnej bibelotów
Sypialnia zaaranżowana przytulnie ze sporą dawką tak zwanych bibelotów. Są wśród nich prawdziwe dzieła sztuki, są i drobiazgi, które można znaleźć w każdym sklepie z dekoracjami. Nie mogło zabraknąć i książek. Uwagę zwracają również tkaniny w kolorowe, oryginalne wzory.


Przytulny salon
Wnętrze przytulne, kolorowe. Czuć luksus: drogie materiały - aksamit, adamaszek, piękna drewniana podłoga, oryginalne dzieła sztuki, antyczne meble. Kolory są dokładnie przemyślane i nie ma w nich przypadkowości. Książki "ułożone" w artystycznym nieładzie wprowadzają  nieco luzu. Dekoracją, która przełamuje tradycyjność i wprowadza nieco ekscentryczności jest wazon z puszki na kominku. Widać go dokładniej na kolejnym zdjęciu. Aby taki element urósł do rangi dzieła sztuki, jego otoczenia musi być wyjątkowe. Taki jest ten salon.
Pomysł na oryginalną dekorację kominka - kwiaty w puszce
Oryginalny wazon na kwiaty - metalowa, zielona puszka.


Aranżacja salonu z kominkiem
Kolejny kominek, a przy nim dwa miękkie fotele, w których można zasiąść z jedną z książek, dla których i tutaj znalazło się miejsce. Funkcję stolika pełni oryginalny kufer LV. Dzieła sztuki przeplatają się z prostymi literami, które charakterystyczne są dla stylu skandynawskiego.
Pięknie urządzona kuchnia
Również w kuchni książki znalazły swoje miejsce. Zachwyciła mnie szczególnie mosiężna lampa nad wyspą. Wprowadza nieco starego, wiejskiego klimatu.

Aranżacja otwartej kuchni
W otwartej kuchni również uwagę zwracają książki - ułożone w stosach na parapetach.


Oryginalny gdm w Kapsztadzie i jego właścicielka
A oto właścicielka tych urokliwych wnętrz - Gail Behr. Zwróćcie uwagą na dekoracje parapetów wewnętrznych okien - oczywiście książki!


Jeżeli spodobało Wam się to wnętrze, być może zachwyci Was również aranżacja wnętrz domu Minky Lidchi, w którym co krok, co spojrzenie to ciekawe, niebanalne dzieła sztuki, wyeksponowane w wyjątkowy sposób.

Serdeczności dla czytelników naszego bloga :)
Magdalena

źródło zdjęć:  houseandleisure

2 komentarze:

 1. Bardzo lubie takie artystyczne mieszkania z duszą właściciela. W tym salonie dzieje sie nieco za duzo ale jest to absolutnie personalne i pełne artyzmu :) Te półeczki tuz przy oknie z ksiązkami - spodobało mi się bardzo takie rozwiązanie.
  Pozdrawiam i zycze milego dnia

  OdpowiedzUsuń
 2. Też lubię takie wnętrza, artystyczne, bardzo osobowe. To prawda, że tu sporo się dzieje, trzeba się uważnie poprzyglądać, chcąc wyłowić wszystkie detale. Tutaj zachwyciły mnie właśnie te książki na półeczkach, parapetach, kominkach. Cieszę się z Twoich odwiedzin :)
  Pozdrawiam i dobrego dnia
  :) Magda

  OdpowiedzUsuń

Za każdy pozostawiony ślad pięknie dziękujemy :) Blog żyje dzięki Waszym komentarzom :)