piątek, 20 grudnia 2013

Recykling i Artyzm w jednym stały domu. Design Wnętrz na przedmieściach Paryża.

"I feel love, Paris Paris
Love to love, Paris Paris
Feelings so close to my heart


Barman dans le shaker, d’abord de l’élégance
Un trait de Sacré-Coeur et deux doight de Doisneau
Une Piaf, quelques moineaux et Joséphine Baker…"

 Malcolm McLaren & Catherine Denevue "Paris, Paris"


 ... i przepiękne kamienice...


A w jednej z tych kamienic na przedmieściach Paryża wyjątkowe wnętrze: bardzo osobiste, bardzo energetyczne i bardzo, ale to bardzo dużo się w nim dzieje. Jest to aranżacja, o której można powiedzieć: "pokryta patyną" - dosłownie i w przenośni, ale patyną barwną i bardzo personalną. 

Wnętrze bez dwóch zdań artystyczne, z duszą i niebanalnym charakterem, w którym mogliby zamieszkać członkowie francuskiej cyganerii, bohemy równie szalonej, jak te wnętrza. Co ciekawe, idealnie wpisuje się to w symbolikę koloru fioletowego i jego odcieni, który to w latach 60 stał się symbolem przemian i buntu oraz poszukiwania wolności, a który dominuje w tej aranżacji.

Elementem porządkującym to, co dzieje się w tych wnętrzach, jest niewątpliwie podłoga: prosta, klasyczna klepka drewniana, ułożona w jodełkę, która prowadzi nas przez wszystkie pomieszczenia.

Swoim zwyczajem, zapraszam do zwiedzania tego mieszkania, razem z blogiem o urządzaniu wnętrz Mile Maison, mieszkania, w którym recykling spotkał się z artyzmem. Zobaczmy co z tego rendez-vous wynikło:

dodatki z recyklingu, Aranżacja wnętrz w stylu bohemy,
Czy litery na ścianie są przypadkowe, czy są nawiązaniem do RECyklingu, którego ducha znajdujemy w meblach, dodatkach. A może są skrótem od Recipe - recepty na wolność? Wolność od obowiązujących zasad w aranżacji czy w stylu życia?  Antyczny, rzeźbiony stół i proste, metalowe krzesła, wydają się być tego wyrazem.Zanim jednak wejdziemy do środka, poświęćmy chwilę na detale przedpokoju:

Ozdobna sztukateria na suficie, przepiękna stolarka starych drzwi, która podpowiada, że to wnętrze ma swoją historię. I oryginalny, dość nowoczesny, dodatek w energetycznym kolorze, pochodzący, jakby z innego świata, ale, poprzez dodanie zewnętrznej lampy, stylizowany na aparat starego typu: to właśnie jest niezwykłe w tym mieszkaniu.

Zwróćcie uwagę na nierówności: przetarcia stolarki i zacierki na ścianie. Nierówne zaciąganie pacą i pędzlem jest tu jak najbardziej zamierzone, a nie wynikiem niestarannej pracy.Tutaj dominują kolory ziemi: zieleń, brąz. Spójnie kolorystycznie jest nawet papryka, pieczołowicie ułożona na  na talerzach. Na kablu prowadzącym do sufitowej lampy, zostały zawieszone obrazki: dość nietypowe miejsce na wieszanie ozdób. Sama lampa została natomiast zawieszona na zwykłym, metalowym profilu, używanym w budownictwie. Motyw tego profilu pojawi się również w salonie, przyjrzyjcie się dokładnie kolejnym zdjęciom.

dodatki z recyklingu, eklektyczne wnętrze, litery na ścianach


Na poniższym zdjęciu po raz kolejny podnoszę temat niesamowitej stolarki: wysokie, białe drzwi z brązowymi przetarciami. Drzwi w kamienicach mają niepowtarzalny urok, w tych jestem absolutnie zakochana.

Eklektyczne wnętrze, biała i podniszczona stolarka drzwi, fioletowa ściana
Przepiękny, stary mebel, w podobnym kolorze co ściany, nadaje wyjątkowości temu przejściu. Oryginalna ceramika i prosta lampa w stalowym kolorze. Ciekawy kontrast i nie jedyny w tym mieszkaniu.


Orientalne dekoracje w salonie
Dzieje się w tym salonie: przypomina to nieco orientalne klimaty, zarówno kolorystycznie, jak i materiałowo. I z czego jest zrobiona ta kolorowa ściana, na której widać łącznie kolejnych płyt?

Biały kominek w eklektycznym wnętrzu
Otwarty kominek, z oryginalnymi zdobieniami. Złota świeca na żeliwnej nodze, nawiązuje do zdobionych, złotych ram, postawionych na kominku. Zwróćcie uwagę na ledwo widoczny element przy prawej i lewej krawędzi zdjęcia: aluminiowy stelaż regału - metalowy regał w takim wnętrzu: kontrastowa bajka. Uwielbiam takie połączenia.


Nigdzie w tych wnętrzach  nie jest idealnie gładko, również faktura fotela jest nierówna.

Eklektyczny przedpokój, dodatki z recyklingu
Domownicy chyba lubią paprykę, a tak na poważnie to zwróćcie uwagę na niezwykle barwny blat tej konsoli: wyklejany czy malowany?

Komoda wyklejana, rysunki na ścianie, dodatki z recyklingu
Przy jednych drzwiach służbę pełniła gąska, a teraz jest i świnka, która, sądząc po klamce drzwi po prawej stronie, pilnuje drzwi łazienki. Czy zwróciliście uwagę, że każde drzwi mają inną klamkę? Każda z nich jest wyjątkowa i oryginalna. Oryginalny jest również malunek na ścianie, który doskonale wpisuje się w stylistykę tego wnętrza.Grafika na biaych drzwiach, eklektyczna łazienka, niebieska ściana w łazience
Niebiesko mi - kontrast do wnętrza wprowadzają żyrandol, rzeźbiona rama lustra oraz czarne elementy drzwi, które pokryte zostały oryginalną grafiką. Zwróćcie uwagę na oryginalną klamkę.Na koniec naszej wędrówki, zajrzyjmy do pokoju dziecinnego, w którym poczujemy się, jak w kolorowej bajce:

Kolorowy pokój dziecięcy
Aranżacja pokoju dziecinnego to feeria barw, która pobudza wyobraźnię i stymuluje, niewątpliwie przyczyniając się do rozwoju małych łobuziaków,  w tym konkretnym przypadku małych księżniczek.

 Ślicznie Wam dziękuję i życzę miłego weekendu. Macie już wszystkie prezenty? Jeśli znajdziecie chwilę wolnego czasu i lubicie oryginalne wnętrza, odwiedźcie z nami:

1. Dom w Hudson Valley - intrygujące wnętrza z niesamowitymi podłogami, które w każdym pomieszczeniu są inne, a paradoksalnie tworzą spójność aranżacji.
2. Oryginalne wnętrza domu w Kapsztadzie - design dla miłośników książek i osobistych aranżacji.
3. Wnętrza domu inspirowane oryginalną sztuką -  sztuka jest główną myślą przewodnią aranżacji tych wnętrz. Ale jaka to sztuka, zobaczcie sami tutaj.
4. Aranżację domu Minky Lidchi - w którym na każdym kroku czeka na nas spotkanie z oryginalną sztuką.

źródło zdjęć użytych w artykule: planet deco.

9 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zaproszenie :) biegnę sprawdzić, co ślicznego przygotowałaś :)

   Usuń
 2. Oh, Paryz i Kamienica - Te dwa słowa mi wystarczą aby powzdychać :))) A kamienice w Paryzu są obłedne :))
  Ciekawa propozycja, czuć definitywnie charakter i duszę własciciela tego mieszkania.
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo lubię klimat starych kamienic..... marzyłam by mieszkać właśnie w wysokiej kamienicy z dużymi oknami....

  OdpowiedzUsuń
 4. Również inspirują mnie stare kamienice! A szczególnie spodobał mi się kolor na ścianach w łazience :) Cudowne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Stare kamienice są pełne inspiracji :)
  pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń

Za każdy pozostawiony ślad pięknie dziękujemy :) Blog żyje dzięki Waszym komentarzom :)