sobota, 21 grudnia 2013

Gra kolorów w białych wnętrzach - wprowadzenie energii do białych aranżacji. Design Wnętrz.

We wczorajszym artykule o aranżacji wnętrz mieszkania na paryskim przedmieściu, było dość kolorowo i barwnie. Kolorowo na naszym blogu będzie i dzisiaj. 

W grudniu to czerwony jest najbardziej poszukiwany - dodatki, dekoracje, inspiracje aranżacji: dzieje się czerwono i świątecznie. Czerwień pojawi się i dzisiaj, jednak, dla odmiany, nie w roli świątecznej. Dzisiaj dodajemy energii białym ścianom, a że nie tylko czerwień jest barwą energetyczną, w inspiracjach pojawią się żółcienie, odcienie niebieskiego, zielonego, a nawet różowego. Dzięki tym kolorom w prezentowanych wnętrzach nie jest nudno i sporo się dzieje. W białych wnętrzach nie musi być bowiem nudno.

Ja w bieli jestem zakochana absolutnie. Białe wnętrza są piękne: biel rozświetla, dodaje specyficznej czystości, a także przynosi spokój i wyciszenie. Dominuje ona zwykle w modnych aranżacjach w stylu skandynawskim, ponieważ dodatkowo wyciąga światło, którym Skandynawowie w zimowych okresach, nie cieszą się zbyt długo w ciągu dnia. Jeżeli jednak potrzebujemy energii, w naszych wnętrzach powinny znaleźć się kolorowe akcenty, abyśmy tę energię czerpali między innymi właśnie od nich. Takie kolorowe akcenty również bardzo często pojawiają się, we wspomnianym przed chwilą, stylu skandynawskim. Umiejętnie wprowadzone, nie zaburzają czystych linii wnętrz, uzyskanych dzięki bieli w roli dominanty, a dodają aranżacjom charakteru. O wprowadzaniu kolorów do wnętrz skandynawskich pisaliśmy tutaj.

Zobaczmy jak zagrać kolorami w białych wnętrzach:

Aranżacja wnętrza loftu z kolorowymi akcentami
Wnętrze białego loftu: wspaniałe wysokie sufity, z widocznymi belkami konstrukcyjnymi - pomalowane na biało; niesamowite wielkie okna o białej stolarce, biała podpora, białe dechy na podłodze, białe ściany. I w tej bieli energetyczne plamy koloru, w których dominuje róż i czerwień. Aranżacja bardzo energetyczna.Ciekawa aranżacja z energetycznymi kolorami
Bardzo ciekawe wnętrze. Nie do końca jest zdominowane bielą, z uwagi na dość sporych rozmiarów drewniany regał w naturalnym kolorze, na którym znajduje się całkiem pokaźna kolekcja kolorowych grzbietów albumów i książek. Jednak bieli sporo, a akcenty kolorystyczne dość zdecydowane, dzięki barwnym dywanom. Zwróćcie również uwagę na żółtą plamę koloru na wysokim regale po prawej stronie.

Białe wnętrze z kolorowymi dodatkami
Biel wyraźnie dominuje, a we wprowadzonych kolorach nie ma przypadkowości, czego dowodem są metalowe nogi ławki, utrzymane w kolorystyce turkusowej ściany. Czuć energię.

Czerwona sofa w białym salonie
Białe wnętrze i czerwień w roli głównej - wspaniale energetyczna sofa w udany sposób wprowadza kolor do tej aranżacji. Pozostałe, drobniejsze barwne dodatki, również grają istotną rolę.Bardzo ciekawa przestrzeń - i pomimo, że pomieszczenie wydaje się być umiejscowione w jakimś "hangarze", znajdziemy odrobinę przytulności, właśnie dzięki kolorom: barwne dywany, błękitna sofa, kolorowe tekstylia.

Białe wnętrza mieszkania z kolorowymi dodatkami
Biel króluje w tych pomieszczeniach. To co przyciąga najbardziej wzrok to fantastyczny, granatowy fotel z kontrastową żółtą poduchą. Kolory wprowadzono głównie za pomocą tkanin, ale zadanie to wypełniają również barwne obrazy.Poniżej prosta, biała przestrzeń i żółty akcent. To miejsce do pracy ma energię. Swoje energetyczne zadanie spełnia również czerwony taboret, doskonale prezentujący się na białych dechach. Jeżeli lubicie żółte dodatki we wnętrzach zajrzyjcie do artykułu: Żółte akcenty we wnętrzach.

Białe wnętrze i zółty mabel


Kolorowa aranżacja wnętrza
Kolorowo, kolorowo! Kolory o wysokim stopniu nasycenia. Barwy na obrazie są spójne z kolorową podłogą oraz fotelami, co potęguje mocne uderzenie.

Kolorowe pduchy na białej sofie
Już za oknami kolorowo, a barwne poduchy w orientalnym stylu oraz takowe dodatki na stole, sprawiają, że w tym kąciku naprawdę można doładować baterie.


Aranżacja białej przestrzeni.
Biało, biało, biało i wielka plama koloru - obraz niezwykle energetyczny, który w udany sposób przełamuje biel.

Gra kolorami we wnętrzu
A tutaj prawdziwa gra kolorów ze wskazaniem na różowy i żółty - energetycznie.

Skandynawska aranżacja białego wnętrza
Kolejne wnętrze w skandynawskim stylu, gdzie kolorowych akcentów nie jest wiele, a jednak, dzięki umiejętnemu ich rozmieszczeniu jest energetycznie. Zwróćcie uwagę na wesoły kosz na śmieci.


Urzekło mnie to wnętrze: jest proste i niezwykle energetyczne. Niebieskie drzwi oraz czerwony dywan, grają tutaj pierwsze skrzypce.


Różowe dodatki
 Róż na tle bieli: najważniejszą rolę pełni tu oryginalna, ścienna grafika.

Kolorowa aranżacja
Ciekawy zabieg kolorystyczny zrealizowany za pomocą różowej farby.


Żółta rama lustra jako energetyczny dodatek
Bardzo energetyczna rama lustra w sąsiedztwie bieli i czerni. To zdjęcie już się u nas pojawiło, przy okazji poszukiwań inspirujących, kolorowych akcentów we wnętrzach skandynawskich.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłej soboty :)

źródło zdjęć: frombaltic

4 komentarze:

 1. W zupełności się zgadzam, dlatego zawsze podkreślam, że skandynawskie wnętrza lubie, ale najbardziej wtedy, gdy są w nich kolory a nie tylko biel i czern. Energia bijąca z kolorów jest dobra i pozytywna, a nawet potrzebna :))))
  Pozdrawiam cieplutko
  Marysia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolory są bardzo, ale to bardzo potrzebne, zarówno wtedy, gdy chcemy się wyciszyć (np. zieleń) lub pobudzić (czerwień).
   Miłego wieczoru - biało-czerwonego? :)))))))
   pozdrawiam ciepło!!!!
   Magda

   Usuń
 2. I love your proposals white interiors with splashes of color! I just discovered your blog and as of today has more follower. Greetings from Spain

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hola Monica! Thank you :)) and greetings from Wroclaw!
   Saludo!
   Magda

   Usuń

Za każdy pozostawiony ślad pięknie dziękujemy :) Blog żyje dzięki Waszym komentarzom :)