wtorek, 29 października 2013

Pomysł na aranżację 19 m2 - design wnętrz

Niecałe 19 m2 - na takiej właśnie powierzchni zorganizowano trzy strefy, które człowiekowi w mieszkaniu się przydają. Mamy zatem salon, sypialnię i kącik do pracy. Owe 19 m2  to jedyny pokój w kawalerce o metrażu 38 m2. Całkowita powierzchnia mieszkania nie jest zatem mała, ale jak widać na planie, sporo miejsca zajęła kuchnia oraz łazienka.

Ten jedyny pokój, który został zaaranżowany w stylu skandynawskim, a który z powodzeniem możemy nazwać pokojem trzy-funkcyjnym, jest nie tylko ładnie i gustownie urządzony - on jest także przestronny. Jak to jest możliwe, skoro mamy w nim pokój dzienny i stale rozłożone łóżko?

Uzyskano to między innymi dzięki bieli, która wyraźnie zdominowała to pomieszczenie. Białe są ściany, podłoga, meble. Optycznie powiększa to przestrzeń, dodatkowo ją rozświetlając. Dzięki naturalnym tkaninom, deskom na podłodze, kroplom beżu, zieleni i czerwieni jest to pokój przytulny. Inspiracje, jak dodać kolory do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, znajdziecie w jednym z wcześniejszych artykułów.

Brak zasłon, rolet jest również charakterystyczną cechą mieszkań skandynawskich, chociaż ja z uwagi na to, że okna mieszkania wychodzą, jak widać niemal na okna sąsiadów, rolety w oknie bym z całą pewnością zamontowała.

Zwraca również uwagę rozmieszczenie mebli i potrzebnych sprzętów, które zostały tak ustawione, by nie zaburzać czystej linii pokoju. Dywan, który energetyzuje wnętrze, pomógł wydzielić strefę dzienną. O wskazówkach przy urządzaniu wnętrz w tej stylistyce przeczytacie tutaj i tutaj

Mnie ta aranżacja urzekła również dzięki bieli i dużym oknom. A Wam jak się podoba?Proste lampy czyli żarówki na kablu są rozwiązaniem, które często pojawia się w skandynawskich wnętrzach.

Dominacja bieli, która optycznie powiększa to wnętrze

Ciekawie urządzony salon
  
Skandynawska funkcjonalność w mieszkaniu

Strefa sypialni zaaranżaowana w stylu również skandynawskim


Niewielka, zamykana garderoba

Rzut mieszkania
Źródło zdjęć: www.alvhemmakleri.seBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każdy pozostawiony ślad pięknie dziękujemy :) Blog żyje dzięki Waszym komentarzom :)