środa, 11 grudnia 2013

Świąteczne dekoracje drzwi. Boże Narodzenie i aranżacje strefy wejścia.

Przystrajając świątecznie nasze domy i mieszkania, nie zapominajmy o drzwiach i fasadzie budynku. Również tam warto wprowadzić świąteczny nastrój, który będzie zapowiedzią tego, co ujrzymy w środku i obietnicą miłych chwil, spędzonych w rodzinnej atmosferze, z kubkiem grzańca lub herbaty z miodem i cytryną.


Drzwi wejściowe dekorujmy niezależnie od tego, czy prowadzą do domku jednorodzinnego czy do mieszkania w budynku. Wielkość i ilość dekoracji nie ma przecież znaczenia. Magię możemy wprowadzić już jednym bożonarodzeniowym stroikiem, lampionem lub jedną samodzielnie wykonaną ozdobą, a możemy też zaaranżować całą bożonarodzeniową historię. Istotne, aby ozdoby zewnętrzne współgrały z dekoracjami wewnątrz, tworząc jedną opowieść.Wybrałam dla Was kilka inspiracji, które mnie naprawdę urzekły. Są wśród nich rozległe aranżacje, które wprowadzają klimat świąteczny niemal bajkowy, a są również te skromniejsze, w których urzeka prostota i wyjątkowość kompozycji. Każda z nich zaprasza do wejścia, obiecując świąteczną, rodzinną atmosferę.


Świąteczna dekoracja frontu domu
Ta dekoracja jest bardzo ciepła, przytulna i niezwykle świąteczna. Kolorystyka aranżacji zdaje się być zapowiedzią wnętrz pełnych świątecznej energii.

Świąteczna aranżacja podwórka i wejścia do domu
Zimowa biel, bożonarodzeniowa czerwień, zieleń drzewek, przyprószonych śniegiem. Girlandy nad drzwiami i na kolumnach, piękne stroiki na furtce - bardzo świątecznie.

Inspiracja świątecznej aranżacji
Świąteczną dekorację zdominowały lampiony i ozdobne girlandy, całość wyraźnie przemyślana i spójna.

Urocza świąteczna aranżacja drzwi
Słodkie i ciasteczkowe dekoracje - ciekawy i oryginalny pomysł, a całość niewątpliwie bajkowa.

Świąteczne drzwi ze stroikiem
Ta kompozycja jest dla mnie pełna świątecznej magii i niezwykle energetyczna.

Bożonarodzeniowa aranżacja dekoracji drzwi
Tutaj urzekła mnie prostota i naturalność kompozycji świątecznych.

Świąteczne ozdoby przed wejściem
Zielono mi w te święta :)

Świąteczny stroik na drzwiach
Tylko jeden stroik, a czuć świąteczny klimat. Stroik spójnie kolorystycznie z elewacją oraz drzewkami dekorującymi wejście.

Prosta i gustowna świąteczna aranżacji drzwi
Skromnie i na szaro. Trzy czarne lampiony, dwa skromniutkie stroiki. Mi bardzo się podoba, chociaż dorzuciłabym jakiś kolorowy akcent.

Metalowe lampiony i świąteczne stroiki na drzwiach
Niebieskie lampiony i niebieskie drzwi: chociaż są w innych odcieniach,współgrają kolorystycznie. Do tego trzy stroiki na drzwiach, które znajdują się także na lampionach. Kompozycja spójna, skromna i świąteczna. Wieczorem, kiedy zapłoną świece, wejście będzie pełne bożonarodzeniowej magii.

Lampiony i choinki wraz ze swiątecznymi dekoracjami tworzą bożonarodzeniowy klimat
Wiklinowe choinki udekorowane skromnymi lampkami, metalowe lampiony, bombki, gałęzie i łańcuchy na kolumnach. Czerwone drzwi są kolorystycznym akcentem, który dynamizuje tę kompozycję.

A jak zaaranżować wnętrza, aby obietnice poczynione przez ozdobione drzwi, zostały spełnione? Inspiracje znajdziesz na naszym blogu o urządzaniu wnętrz w artykułach:
1. Naturalne dekoracje świąteczne  - inspiracją są świątecznie udekorowane wnętrza urządzone w stylu skandynawskim.
2. Dekoracja choinki  - znajdziesz tutaj nie tylko piękne i oryginalne ozdobione bożonarodzeniowe, ale również inspiracje świątecznych aranżacji salonów.
3. Świąteczne naklejki na ścianę   - zobacz, jak piękne mogą być naklejki na ścianę i jak wspaniale świąteczne. 
4. Naturalne dekoracje świąteczne i magia Świąt Bożego Narodzenia   - artykuł pełen inspiracji i pomysłów dekoracji świątecznych, które można wykonać samodzielnie, czyniąc z tego prawdziwie rodzinne święto i świetną zabawę dla najbliższych.
5. Świąteczna choinka w stylu skandynawskim  -  inspiracje dla ekologicznych choinek, które można wykonać samodzielnie z palet lub kilku drewnianych deseczek.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Mile Maison. U nas grudzień bardzo świąteczny :)

Pozdrawiam Was ciepło :)
Magda
źródło zdjęć: estiloydeco, yankeemagazine, giardino,

2 komentarze:

  1. Fajne ozdóbki!!! Dzięki! :D

    OdpowiedzUsuń
  2. O i tu widać coś czego bardzo mi w Polsce brakuje, kolorowe drzwi ! :) piękne.. :)

    OdpowiedzUsuń

Za każdy pozostawiony ślad pięknie dziękujemy :) Blog żyje dzięki Waszym komentarzom :)