środa, 20 listopada 2013

Urok ścian z naturalnego kamienia - design wnętrz

Dzisiaj mamy dla Was inspirującą aranżację domu zbudowanego z kamienia i kamieniem naturalnym wykończonego. Do zakochania absolutnie od zaraz. I być może do odwiedzenia kiedyś, ponieważ jest on hotelem (czyż to nie jest dobra wiadomość?)

Wnętrza domu zostały wykończone w stylistyce nawiązującej do miejsca, w którym dom ów stoi: hiszpańskie Pireneje, prowincja Aragon - miejsce wyjątkowe, zatem wyjątkowy musiał być dom, który przycupnął na jednym ze zboczy. Jest to jeden z tych domów, które stają się nieodłącznym elementem krajobrazu.

Kolorystyka nawiązuje do barw otaczającego krajobrazu: ciepłe brązy drzew, szarości skał i kamieni, biele oraz delikatne beże. Materiały, jakie zostały użyte do zbudowania niepowtarzalnego klimatu to kamień, drewno, kamienne płytki na podłodze i na ścianach łazienki. Nieociosany kamień, który buduje ściany jest wszechobecny, jednak absolutnie nie przytłacza, a sprawia, że czujemy bliskość natury.  Niezwykłe są również belki stropowe, które nie tylko są dekoracją, a również elementem konstrukcji. Wnoszą jednak tyle uroku, że warto byłoby je dodać nawet wtedy, gdyby konstrukcja tego nie wymagała. Zimny kamień i ciepłe drewno - kontrast który niezwykle do siebie pasuje i w niezwykły sposób buduje wnętrze przytulne, klimatyczne i z charakterem. Do tego naturalne tkaniny: pled, narzuta, poduszki, dywany w sypialni i w salonie. Każde wnętrze w tym domu urządzone jest ze smakiem i z dbałością o detale. Pokoje są przytulne i ciepłe. Aranżacja tego wnętrza zdecydowanie wpisuje się w design wnętrz ekologicznych.

Wypoczynek w tak urządzonych wnętrzach? Czy ktoś mógłby odmówić?
Sypialnia  z łóżkiem, które kusi swoją miękkością. Niezwykłe tutaj jest połączenie wnętrza z zewnętrzem: szerokie wejścia na taras powodują, że staje się on jakby przedłużeniem sypialni i tworzy z nią jedność.
Salon z wesoło grającym ogniem w otwartym kominku, zaprasza do odpoczynku po górskich wędrówkach.
Łazienka w ciepłych barwach, z oknem wychodzącym na drzewo - zaprasza do relaksującej kąpieli.


A teraz dość już suchej rozprawy, niech przemówią zdjęcia, dowodząc, że naturalny kamień we wnętrzach buduje niezwykły klimat i nadaje wnętrzom charakter, który jest nie do podrobienia zastępczymi  materiałami.

Inspirujące wnętrze
Drewniane wykończenia, kamień i biel - połączenie, które zawsze jest romansem niezwykle udanym.

Sypialnia ze ścianami z kamienia
Kamień na ścianach sypialni w sposób niezwykły zbliża do natury.

Ciekawie zaaranżowany salon w domu z kamienia
Aranżacja wnętrza opiera się głównie na ścianach z kamienia, jednak pomimo, że jest on dominantą w tym pomieszczeniu, to nie przytłacza detali wnętrza.

Naturalny kamień na ścianach pokoju
Aranżacja wnętrza w sposób naturalny przedłuża przygodę z Pirenejami, a do tego oferuje klimat przytulności: tkaniny w białych odcieniach, beżowy, naturalny dywan, drewniane belki stropowe, drewniane okna z wyjątkowymi nadprożami, jasne drewniane meble z widocznymi słojami, siedziska z miękkiej wikliny. Świeżo i blisko natury.

Piekna sypialnia z widokiem na Pireneje
Widok z tarasu bezcenny. Sypialnia niezwykle naturalnie komponuje się z tym, co tak cudnie do nas zagląda zza tarasu.

Przytulna łazienka ze ścianą z kamienia
Przytulna łazienka: ciepłe barwy i naturalne materiały. Ktoś ma ochotę na kąpiel?

Piękny dom w Pirenejach zbudowany z kamienia
Piękny dom z kamienia z równie pięknym ogrodem, stał się elementem krajobrazu, dzięki temu, że jest zbudowany i wykończony materiałami naturalnymi, w zgodzie z klimatem otoczenia.
źródło zdjęć: www.planete-deco.fr

1 komentarz:

  1. Kosmiczna i przepiękna łazienka, uwielbiam takie meble i taki styl. Oj przepiękne, przepiękne :)

    OdpowiedzUsuń

Za każdy pozostawiony ślad pięknie dziękujemy :) Blog żyje dzięki Waszym komentarzom :)