poniedziałek, 17 listopada 2014

Creative Blog Tour.

Tydzień temu nasz blog otrzymał wyróżnienie w wędrówce po kreatywnych blogach
Creative Blog Tour. 

Otrzymaliśmy je od Agaty Murawskiej, która prowadzi blog Tak po prostu Dom. Agatko za wyróżnienie i za wszystkie miłe słowa, pod moim adresem - dziękuję :D

A oto Agata - pasjonatka aranżacji wnętrz, która na blogu dzieli się dobrą energią, inspiracjami wnętrzarskimi, swoimi aranżacjami, pięknymi zdjęciami z domu, z cudownego ogrodu, ze swoich wycieczek. Prowadzi blog związany z pasją, ale również i z wykształceniem - Agata zajmuje się bowiem profesjonalną aranżacją wnętrz. Czy ciekawy tekst jest zilustrowany pięknymi zdjęciami, czy też piękne zdjęcia są otoczone ciekawym tekstem? Każda odpowiedź będzie prawidłowa :) U Agaty czeka na Was dobra energia, przytulne wnętrza, inspiracje i wskazówki podpowiadające, jak udekorować stół, jak kilkoma prostymi zabiegami odmienić wnętrze - koniecznie zajrzyjcie na Tak po prostu Dom.

Agata Murawska

Kolej na moje odpowiedzi na pytania, które są elementem tej zabawy. Zatem odpowiadam i przepraszam, że czasem zbyt długo. Gaduła ze mnie.


1. Nad czym obecnie pracuję?

Tu chyba łatwiej byłoby zadać mi pytanie: nad czym obecnie nie pracuję? ;)  Mam mnóstwo marzeń i jeszcze więcej chęci do przekucia ich w rzeczywistość. Mój każdy dzień jest dniem wypełnionym po brzegi projektami, tworzeniem, pisaniem, planowaniem, odkrywaniem. Uwielbiam to.

Aktualnie: dopracowuję wywiad, który lada dzień ukaże się na blogu, staram się zaprojektować (wizualnie) nowy wygląd bloga, piszę artykuł do grudniowego wydania magazynu, do sklepu wprowadzam nowe marki, pracuję nad realizacją drugiego etapu konkursu gumtree - w tym tygodniu wraz z organizatorami wybieramy się do zdobywczyni pierwszego miejsca, aby poznać marzenia, zainteresowania, preferencje jej i jej córeczki, żeby przygotowana aranżacja była na miarę ich marzeń. Poza tym nad swoją powieścią pracuję.... chociaż ostatnio traktuję ją trochę po macoszemu, ponieważ doba nijak nie chce się wydłużyć do postulowanych przeze mnie 34 godzin, tropię polski młody design i odkrywam też japoński design - ze wskazaniem na tropienie śladów japońskiej tradycji we współczesnym ich designie. Temat Wa czyli harmoniii zgłębiam.

Każda moja aktywność, każde przedsięwzięcie staje się zaczątkiem kolejnej fascynacji, kolejnemu zaciekawieniu - staram się podążać nowym tropem i odkrywam kolejne tematy, obszary, które mnie wciągają. Dlatego właśnie moja doba powinna mieć stanowczo 34 godziny :)

Żeby znaleźć w tym wszystkim harmonię, równowagę i aby nie wpaść w jakiś pęd nie do zatrzymania, szukam czegoś, co mi w zachowaniu tej harmonii i spokoju wewnętrznego pomoże. Z pomocą chyba przyjdzie nauka Kyudo - japońskiej sztuki strzelania z łuku, która nie jest li tylko samym strzelaniem, ale całą filozofią życia, filozofią zen, szukaniem harmonii, spokoju wewnętrznego. Kyudo to łucznictwo ceremonialne, wywodzące się z tradycji samurajskich. W wolnych chwilach czytam zatem na ten temat, oglądam filmy, poznaję zasady i wartości tej sztuki. Decyzji o zapisaniu się na treningi jeszcze nie podjęłam, bo trochę z czasem krucho, ale kto wie? Wiem gdzie i kiedy się odbywają i kto wie, może za czas jakiś będę nosiła taki strój:

2. Czym moja praca różni się od innych w tej branży?

Wiem, ale nie powiem :) Nie mogę odpowiedzieć, że nie wiem, bo to by znaczyło, że nie wiem, co czynię. Nie mogę odpowiedzieć, że tym, tym i tym - bo  skąd mi wiedzieć, jak pracują inni i co im w duszy gra? Moja praca to pasja, miłość, dążenie do dobrej energii, ale mam wrażenie, że tacy są właśnie ludzie w tej branży - którzy z pasją i z miłością wykonują swoją pracę. Zatem różni się moja praca od innych w tej branży, jedynie chyba na tyle, na ile różnimy się my jako ludzie - ilu ludzi, tyle różnych spojrzeń na tę samą rzecz, to samo zjawisko, tyle sposobów przedstawienia tej samej rzeczy, ale też tyle pomysłów na ciekawy temat, tyle pomysłów na aktywność. Na szczęście, bo dzięki temu świat jest tak bogaty, a my możemy czerpać od siebie wzajemnie :)
3. Dlaczego piszę bloga o tym, co tworzę, robię?

Po pierwsze kocham pisać. Po drugie uwielbiam się dzielić radością, swoimi odkryciami, swoimi pasjami i dobrą energią. Po trzecie kocham pisać :D
4. Jak odbywa się mój proces tworzenia, pisania bloga?


To proces nieustanny. To może być impuls, ale też zaplanowany temat na artykuł/post. Działanie spontaniczne albo według spisanego wcześniej planu.

Czyli bywa tak, że siadam z dobrą herbatą do komputera z zamiarem napisania: artykułu, fragmentu książki, ale bywa i tak, że w trakcie zmywania naczyń, w głowie pojawiają się myśli, zdania, które natychmiast muszę zapisać. Zostawiam wtedy wszystko i chwytam za pióro, czyli myszkę. Czasem budzę się w nocy z pomysłem, który wstaję żeby zapisać (bo już z doświadczenia wiem, że nie jeden napisany w głowie przed zaśnięciem rozdział książki czy post na blog, po obudzeniu odchodził w niebyt) i zostaję przy komputerze do rana niemal. Czasem podczas jazdy samochodem pojawiają się pomysły, ale i całe zdania - które dobrze jest zapisać, bo uciekają. Często piszę znanym sobie szyfrem, żeby zdążyć zapisać wszystko, zanim ktoś lub coś oderwie moją uwagę na tyle, że wybije z tego procesu bezpowrotnie. Bardzo często impuls przychodzi wtedy, gdy oglądam dobry film (zawsze niemal) i gdy wędruję po górach lub siedzę na plaży wpatrzona w morze. I wtedy żałuję, że nie prowadzę jeszcze bloga jakiegoś czysto pisarskiego, obyczajowego, w którym mogłabym realizować te pomysły, które na blogu wnętrzarskim nie bardzo pasują. Może kiedyś...

Inaczej jest z przygotowaniem do wywiadu - tutaj staram się poznać osobę i osoby, z którymi będę rozmawiać. Szukam informacji, przyglądam się projektom. Zastanawiam się czego chciałabym się od rozmówcy mojego dowiedzieć, o czym ciekawie będzie porozmawiać. Zatem tutaj liczy się wcześniejsze przygotowanie.

Generalnie pisałabym bez ustanku, pisałabym wciąż, ale wciąż bym też mogła czytać. Są jeszcze inne aktywności, wiele ich jest. I tak, jak już wspomniałam, to najczęściej one są zwykle zaczątkiem procesu tworzenia kolejnego projektu, artykułu, kolejnego "Czegoś". I jakoś udaje mi się to wszystko ogarnąć, czasu jest i na nowe kolejne wyzwania. Jestem pewna, że jest tak dlatego, że kocham, to co lubię, że jest to treścią mojego życia, że to co robię, sprawia mi ogromną przyjemność w każdym wymiarze.

Tyle o mnie :)


Przyszedł czas na moje zaproszenie :) Ja z czystą przyjemnością i z ogromną radością zapraszam do Creative Blog Tour dwie kobiety, które uwielbiam za duszę, za wnętrze i za to co robią:

Pierwszą z nich jest  Małgosia z bloga Home by Wolff :)Małgosię uwielbiam jako człowieka, jako kobietę, jako artystkę :) Jest jedną z pierwszych osób, które poznałam we wnętrzarskiej blogosferze. Małgosi doba chyba tak jak u mnie powinna być dłuższa, bo jest Małgosia osobą niezwykle energiczną. Prężnie działa w swoim warsztacie: tnie, szlifuje, maluje, ozdabia :) biega na rozmaite kursy, jeździ na spotkania blogerów, rozwija się - idzie do przodu i spełnia swoje marzenia. Warsztat ma w cudnym miejscu - z kubkiem kawy w jedną chwilę może znaleźć się przy kei. Robi przepiękne zdjęcia - każde z nich jest pełne magii, ma duszę, ma taki klimat, że razem z nią spacerują po Szczecinie, spaceruję po plaży, przyglądam się mewom albo piję kawę w porcie :) Pozytywna, pełna dobrej energii z pięknym wnętrzem kobieta. Kobieta Żywioł :) A tutaj próbka zdjęć wolff-iankowych:

Po resztę zapraszam na blog: Home by Wolff
Drugą kobietą, równie niezwykłą jest Ola z bloga Home on the Hill - to rozmowa z Olą zapoczątkowała nasz cykl wywiadów MAGDA ROZMAWIA. Olę uwielbiam za wszystko, za ciepło, za piękną duszę, za wspaniałą energię :) 


Ola jest kobietą pełną blasku wewnętrznego, pełną ciepła, takiego rodzinnego, takiego, przy którym człowiek czuje się bezpiecznie, dobrze. Na swoim blogu tworzy przestrzeń, która zachwyca treścią i obrazem. To blog, w którym znajdziecie klimat wyjątkowy, opowieści o codzienności, pięknej codzienności, o czasie spędzanym z córeczką, o oczekiwaniu na synka, o miłości do męża, o pięknych, rodzinnych chwilach, o detalach, którymi Ola upiększa swoje wnętrza, a nawet przepisy na rozmaite smakowitości. To przestrzeń, z której czerpie się radość, optymizm i czyste dobro. 

 
 Po jeszcze większą dawkę przepięknych zdjęć, po wspaniałe emocje, po radość i dobro zapraszam Was do Oli na blog  Home on the Hill  A z uwagi, na to, że u Oli zbliża się czas, kiedy na świecie zawita Antek, zwalniam ją z odpowiedzi na pytania i z publikacji posta o Creative Blog Tour.Dziękuję raz jeszcze Agacie za zaproszenie do tej zabawy :)
Dobrego dnia dla Was i dobrego tygodnia całego :)
Pozdrawiam,
Magda

26 komentarzy:

 1. Dziękuję Moja Droga za piękne przedstawienie mojej osoby:))) Bardzo mi miło. Cudownie zaprezentowałaś również siebie odpowiadając na pytania...to cała Ty, ciekawa i intrygująca:))) Osoby, które zaprosiłaś do dalszej zabawy są również niezwykle ciekawymi osobowościami. Olę już znam bo regularnie do niej zaglądam, natomiast do Małgosi za chwilę zajrzę...
  Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę Ci aby Twoja doba miała tyle czasu ile potrzebujesz, aby zrealizować to wszystko co zamierzasz:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Agatko - wydłużenie dobry zdecydowanie by się przydało - jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia :) dobrego dnia :)))

   Usuń
 2. Jesteś Madziu niesamowita! Gratuluję nominacji i trzymam kciuki za realizację postulatu wydłużenia doby:-) :-) :-)
  Buziaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki serdeczne :) 10 dodatkowych godzin zdecydowanie by się przydało :))) Dobrego dnia :)

   Usuń
 3. Madzia bardzo, bardzo, bardzo dziękuję za nominację, ale jeszcze bardziej, bardziej, bardziej za tyle dobrych, ciepłych słów !!!!
  Śśśśśśściiiiiskam mocno, mocno. Buźka !

  OdpowiedzUsuń
 4. AAAA i oczywiście gratuluję Tobie nominacji ;-))))) bo zasłużona jak nic !!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. No wspaniałe kobiety i tyle:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W imieniu Agaty, Małgosi i Oli i jeszcze swoim dziękuję za komplement :))))) Dobrego dnia!

   Usuń
 6. Gratuluję Madziu nominacji :) Wspaniale opisałaś Agatkę. Bardzo fajnie przygotowałaś cały post. Wybrałaś do dalszej zabawy ciekawe dziewczyny, Olę z bloga Home on the Hill kojarzę, a Małgosię z blogu Home by Wolff z przyjemnością poznam. Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Aniu i zajrzyj koniecznie :) Pozdrawiam cieplutko :)

   Usuń
 7. Kiedy ktoś prowadzi bloga z pasją od razu to widać i człowiek z chęcią czyta :) Trzymam kciuki za dalsze sukcesy i będę do Was jak i do Pani Agaty z chęci zaglądał! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję w imieniu nas wszystkich :) Pozdrawiam!

   Usuń
 8. Bardzo fajny i ciekawy post! Zapraszam również do siebie ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zaproszenie, wpadnę na pewno :)

   Usuń
 9. Bardzo ciekawie piszesz, aż miło poczytać
  Pozdrawiam M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za dobre słowo :))) i również pozdrawiam :))

   Usuń

Za każdy pozostawiony ślad pięknie dziękujemy :) Blog żyje dzięki Waszym komentarzom :)